10 sposobów na włosy pełne blasku

 

Nasze włosy są ciągle narażone na zagrożenia, takie jak wolne rodniki, chlor, wiatr, spaliny, a także wpływ farbowania i złej diety. Wszystkie te czynniki sprawiają, że włosy są matowe i osłabione.

 

Aby pomóc swoim włosom, warto zainwestować w kosmetyki nabłyszczające, jak również zapewnić im odpowiednią pielęgnację i suplementację. Również przemyślana stylizacja i umiejętne farbowanie są ważne dla ich pięknego wyglądu.

 

 

 

 

1. Używaj delikatnych szamponów do codziennego mycia. Unikaj tych z odżywką 2 w 1 lub silnie oczyszczających

 

2. Myj włosy codziennie. Zwłaszcza gdy używasz kilku środków do ich stylizacji. Niektóre kosmetyki zawierają oblepiające włosy silikony, które przyciągają cząsteczki zanieczyszczeń.

 

3. Raz na dwa miesiące zainwestuj w kurację oczyszczającą. Jest ona przeprowadzana przez fryzjera, a polega nie tylko na złuszczeniu martwego naskórka skóry głowy, ale także na lekkim peelingu odstających łusek włosa.

 

4. Systematycznie nawilżaj włosy. Zdrowy włos powinien mieć 10% wody. Aby utrzymać ten stan, warto przynajmniej raz w tygodniu zafundować sobie nawilżającą maseczkę.

 

5. Nie szarp włosów przy czesaniu. Ich mechaniczne urazy są bardo widoczne. Nie możesz rozczesać włosów? Nałóż na nie dodatkową porcję odżywki i użyj grzebienia z szeroko rozstawionymi zębami

 

6. Susz włosy zgodnie z ich kierunkiem wzrostu. Kieruj strumień powietrza w dół od czubka głowy ku końcówkom włosów. Takie suszenie to dodatkowy sposób mechanicznego przymknięcia i przygładzenia odstających łusek włosa.

 

7. Susz włosy chłodnym powietrzem. Jeśli są bardzo mokre, możesz zacząć od ciepłego strumienia, a na koniec wygładzić chłodnym. Działa on obkurczająco, podobnie jak zimny prysznic (prysznic na naczynka, powietrze na łuski włosa).

 

8. Używaj szczotki z naturalnego włosia. Z reguły ma ona gęsto osadzone włoski. Dzięki temu podczas czesania mechanicznie domykasz łuski, 'polerując' włos.

 

9. Nie przesadzaj z pielęgnacją. Nadmiar kosmetyków obkleja włos, co nie wygląda naturalnie i estetycznie. Dlatego zwróć uwagę na częstotliwość kuracji i ilości kosmetyków, których używasz, aplikując je według wskazówek producenta. Stosuj produkty odpowiednie dla Twojego rodzaju włosów lub przeznaczone do walki z problemami, z jakimi się one borykają. W ten sposób dostarczysz Twoim włosom dokładnie takich składników odżywczych, jakich potrzebują.

 

10. Uważaj przy koloryzacji. Ingeruje ona w strukturę włosa, choć wizualnie jest dla niego korzystna. Na włosach naturalnych widzimy mieszankę odcieni, gdyż pigment jest w nich rozłożony nierównomiernie. Włos farbowany pokryty jest natomiast jednym kolorem z większą ilością melaniny, więc odbija światło z jeszcze większą siłą. Dlatego też włosy farbowane (zwłaszcza na ciemne kolory) zawsze mają większy połysk niż naturalne.

 

Zdrowe włosy łatwo rozpoznać - są gładkie i lśniące, więc równo odbijają światło. Ich pigment nie traci swojej intensywności, a z ich domkniętych łusek nie ucieka wilgoć.