Henna - nie tylko do koloryzacji

Henna, kojarzona głównie z malowaniem ciała i wlosów przez kobiety Bliskiego i dalekiego Wschodu, doskonale sprawdza się także podczas pielęgnacji włosów. 

 

Jeśli pragniesz zadbać o włosy skutecznie i zarazem naturalnie, wybieraj produkty z henną. 

 

Lawsonia intermis L. (hennowy krzew) to roślina, która ze względu na zawartość wapnia, magnezu, potasu, licznych mikropierwiastków (cynk, żelazo, miedź, mangan), enzymów, witamin - jak równiez kwasu oleinowego i linolowego, znalazła szerokie zastosowanie w kosmetykach do pielęgnacji włosów. 

 

 

 

Stworzone na bazie henny, maski do włosów, przywracają pasmom naturalną wilgoć oraz intensywnie je odżywiają. Pomagają także uszczelnić warstwę zewnętrzną włosa, zapobiegając jego rozdwajaniu. Dzięki temu nadają gładkość i połysk. Regularne stosowanie preparatów z henną zapobiega wypadaniu włosów. Ponadsto barwnik - lawson, wbudowany w strukturę włosa, chroni go przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym. 

 

 

Henna posiada własciwości kosmetyczne i lecznicze

W tradycyjnej wschodniej medycynie, substancje pozyskiwane z hennowego krzewu, wykorzystywano do leczenia m.in.: ospy wietrznej i trądu. Dzieki własciwościom łagodzącym, henna wspiera leczenia chorób skórnych, takich jak: łuszczyca, egzema. Henna posiada właściwości chłodzące i zapobiega powstawaniu łupieżu, dodatkowo leczy grzybicę.  

 

Maski z henną są bezpieczne i przyjazne dla skóry głowy - doskonale regenerują włosy, nie powodując podrażnień naskórka i swędzenia. 

 

 

 

PONAD MILION KLIENTÓW APTEK ZAUFAŁO MARCE BIOVAX, PRZY WYBORZE MASKI DO WŁOSÓW!