Maska do włosów - doskonała pielęgnacja

Większość z nas marzy o zdrowych, pięknych i lśniących włosach. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji, dobrze dobranej masce do włosów oraz prawidłowej jej aplikacji doskonale zadbasz o swoje włosy.

 

MASKA A ODŻYWKA 

Maski do włosów przynoszą same korzyści. W odróżnieniu do tradcyjnej odżywki, która dba o powierzchnie włókien, maski intensywnie oddziałują na ich wewnętrzną strukturę. Ich zadaniem jest odżywienie włosów, dostarczenie niezbędnych składników do prawidłowego wzrostu. Maska nie tylko regeneruje włosy, regularne jej stosownie przyczynia się do zrównoważenia gospodarki komórek naskórka oraz mieszków włosowych, dzięki czemu pasma zyskują piękny połysk i zdrowy wygląd. 

 

 

ODPOWIEDNIA PIELĘGNACJA

Kosmetyki do pielęgnacji włosów zostały stworzone do wielu rodzajów włosów i dla różnorodnych potrzeb. Aby uzyskać oczekiwane efekty należy dobrze dobrać maskę do rodzaju włosów. Na przykład do włosów suchych zaleca się używanie produktów intensywnie nawilżających. Do cienkich i płaskich włosów wskazane są kosmetyki z proteinami nadającymi objętość. Osobom z silnie przetłuszczającymi się włosami odradza się stosowanie masek do tzw. każdego rodzaju włosów. Na rynku dostępne są produkty ze specjalnym wskazaniem, które pomagają zregenerować ten typ włosów, bez nadmiernego obciążenia. 

 

PRAWIDŁOWA APLIKACJA 

Maskę nakładamy na uprzednio umyte pod letnią wodą włosy. Pozwoli to przeniknąć składnikom odżywczym z maski w głąb włosa. Następnie należy osuszyć włosy ręcznikiem i starannie wmasować kosmetyk we włosy. Maskę należy trzymać na włosach ok. 20 min, jednak czas aplikacji zależy od indywidualnych potrzeb. Przy bardzo zniszczonych pasmach włosów, można maseczkę zostawić nawet na całą noc. W takim przypadku należy pamiętać, aby rano umyć ponownie włosy pod letnią wodą w celu uniknięcia efektu przeciążonych włosów. Rekomendujemy, aby maskę stosować 1-2 w tygodniu w celu osiągnięcia trwałych efektów. Regularne stosowanie maski sprawia, że włosy stają się gładkie, miękkie i błyszczące. Dodatkowo z odżywionych cebulek wyrosną zdrowe, mocne i gęste włosy. 

Ponad milion klientów aptek, zaufało marce BIOVAX w wyborze maski do włosów.