Naturalne oleje - sekret pięknych i gładkich włosów

 

Olejowanie to jeden z najpopularniejszych obecnie sposobów na piękne i gładkie włosy

Olejowanie to zbawienny zabieg dla osób ze zniszczonymi, suchymi i niesfornymi włosami oraz z rozdwojonymi końcówkami. Wcieranie we włosy olejków poprawia ich sprężystość, nawilża i regeneruje, a odpowiednio dobrane olejki zapobiegają wypadaniu włosów i poprawiają stan skóry głowy. Zabieg ten od dawna wykonywany jest przez kobiety Orientu, które mogą się pochwalić pięknymi, lśniącymi, długimi włosami.

 

 

 

Na czym polega olejowanie włosów

Olej zawiera w sobie to, co najlepsze w roślinach: dobroczynne kwasy tłuszczowe, witaminy i minerały. Podczas olejowania składniki te transportowane są wprost do cebulek włosowych, na całą długość łodygi i do skóry głowy.

Olejowanie jest to bardzo prosta czynność, polegająca na nałożeniu odpowiedniej ilości olejku na skórę głowy i na całą długość włosów, aż po końce. Można delikatnie wmasowywać olejek w skórę głowy, taki masaż pozwala na odrobinę odprężenia i relaksu. Dzięki przyjemnemu zapachowi olejku, zabieg ma kojące i uspokajające działanie.

Olejki zawierają tylko naturalne składniki, dlatego wspaniale poprawiają stan włosów, nadając im zdrowy, piękny wygląd i niepowtarzalny połysk.

 

 

Są dwa sposoby nakładania olejów.

Należy sprawdzić, który najbardziej odpowiada potrzebom naszych włosów:

1.   Olejowanie włosów przed umyciem

Na skórę głowy oraz włosy nakładamy około jedną łyżkę stołową oleju (przy długich włosach będzie to większa ilość) rozmasowujemy i nakładamy foliowy czepek, który owijamy ręcznikiem, ciepło potęguje działanie oleju. Po 1 – 2  godzinach zmywamy olej szamponem. Najlepszy efekt uzyskujemy po dwukrotnym umyciu włosów. Kurację tę stosujemy 1 raz w tygodniu. Już po pierwszym takim zabiegu zauważymy różnicę, włosy staną się miękkie i błyszczące.

2.   Olejowanie włosów po umyciu

Po każdym myciu stosuj na suche lub wilgotne włosy w zależności od tego, jak włosy reagują na olejki. Użyj niewielkiej ilości olejku, aby nie obciążyć włosów, bo będą wyglądały na przetłuszczone albo mokre. Olejków nie wcieramy w skórę głowy.

Warto wiedzieć, że oddziaływanie olejków na zniszczone końcówki jest skuteczniejsze gdy są one wilgotne, więc jeśli stosujesz olejowanie na suche włosy, zwilż wcześniej wodą same końcówki, a następnie nałóż olejek.

 

 

Jaki olejek jest najlepszy?

Do najbardziej popularnych olejów należą: kokosowy,  który polecany jest szczególnie do pielęgnacji końcówek, olej jojoba na skórę głowy borykającą się z łupieżem, arganowy na włosy suche i łamliwe oraz olej makadamia, który doskonale współgra z naturalnymi lipidami skóry, zapewniając prawidłowy wzrost włosów.

Do olejowania włosów świetnie sprawdza się zwykła kuchenna oliwa z oliwek, ponieważ posiada ona silne właściwości nawilżające.

W aptekach i sklepach coraz częściej można też spotkać gotowe mieszanki olejów do włosów. Warto zwrócić uwagę na ich skład i pochodzenie. Najlepsze są oczywiście oleje jak najbardziej naturalne, tłoczone na zimno, posiadające Ecocert.

 

Odżywczy wpływ na włosy

Olej uzupełnia ubytki w łuskach włosowych, sprawiając, że włosy z powrotem stają się elastyczne oraz przestają się rozdwajać. Nawet przesuszone i matowe włosy nabierają zdrowego wyglądu i pięknie lśnią. Oleje są doskonałym sposobem na ochronę włosów, pomagają utrzymać ich zdrowy stan oraz niwelują wszelkiego rodzaju problemy tj. wypadanie, łamliwość, przedwczesne siwienie, rozdwajające się końcówki, naruszoną struktura włosów, brak połysku itd. Olejek ma także dobry wpływ na skórę głowy, gdyż działa na nią odżywczo, zapobiegając niszczeniu cebulek włosowych i przeciwdziałając łupieżowi.

Warto szukać produktów  z naturalnymi olejami gdyż korzyści z ich obecności  w kosmetykach do pielęgnacji włosów jest mnóstwo. Nasze włosy będą lśniące i zdrowe.