Odżywki 7w1 - bardzo dobre, jeszcze lepsze ... najlepsze!

 

Czy coś bardzo dobrego może być jeszcze lepsze? Może! 

 

Z takiego przekonania wyszliśmy udoskonalając składy ekspresowych odżywek BIOVAX, idealnych do stosowania po każdym myciu. Kiedyś odżywki BIOVAX BB – obecnie odżywki BIOVAX 7w1 Beauty Benefit zadbają o zdrowie, piękno i połysk Twoich włosów zaledwie w jedną minutę.

 

 

 

Przez lata obecności naszych odżywek na rynku pojawiły się innowacyjne rozwiązania kosmetyczno-technologiczne oraz recepturowe. Dlatego, w laboratorium L'biotica, postanowiliśmy „odświeżyć” 7w1 – zachowując to, co było w nich najlepsze. We wszystkich rodzajach odżywek zastosowaliśmy składnik, który łączy w sobie funkcje emolientu i kondycjonera,  odżywiając włosy bez efektu tłustości i obciążania. Dodatkową zaletą tego składnika jest pochodzenie roślinne i podniesienie walorów aplikacyjnych produktu – konsystencja odżywek stała idealnie kremowa i jeszcze przyjemniejsza w dotyku.

 

Formulacje odżywek ekspresowych BIOVAX Naturalne Oleje, Bambus & Avocado oraz Keratyna + Jedwab wzbogacaliśmy o tzw. składniki bazy, nadające lepszą teksturę i pozytywnie zmieniające odczucia sensoryczne, jak również o składniki aktywne (np. d-Panthenol). Niedobory d-Panthenolu, zwanego też Provitaminą B5, sprawiają, że włosy stają się matowe i szorstkie. Nasze produkty mają za zadanie uzupełnianie braku tego składnika we włosach. W miejsce oleju rycynowego wprowadziliśmy olej roślinny, pochodzący z nasion krzewu Simmondsia chinensis (olej jojoba). Olej jojoba jest określany mianem „płynnego złota” –  ze względu na swój nietypowy skład chemiczny odżywia, zmiękcza, nawilża i doskonale wygładza włosy. Inna nazwa to „płynny wosk” – olej zawiera dobroczynny skwalen, nasycone i nienasycone alkohole, kwasy tłuszczowe, fitosterole oraz witaminy.

 

Ponadto:

- w odżywce BIOVAX Keratyna + Jedwab poprawiliśmy wydajność i konsystencję, min. poprzez dodanie nowego składnika, łączącego w sobie działanie kondycjonujące i konsystencjotwórcze. Składnik ten nadał odżywce kremowy wygląd, poprawiając sensorykę. Zwiększyliśmy stężenie humectanta (gliceryny) oraz wzbogaciliśmy recepturę o d-Panthnol, jednocześnie zachowując stosowane do tej pory proteiny keratyny i jedwabiu. Bez zmian pozostały również, znane i lubiane, zapach oraz kolor.

 

- w odżywce BIOVAX Bambus & Olej Avokado poprawiliśmy wydajność, zachowując unikatowe połączenie oleju avocado z trzema ekstraktami z różnych części bambusa (korzeń, liść).
Dzięki temu, osiągasz efekt regeneracji i wzmocnienia, bez nadmiernego obciążenia,

 

- w odżywce BIOVAX Naturalne Oleje zmieniliśmy układ kondycjonerów, bez zmian pozostawiając układ 3 luksusowych olejów: makadamia, kokosowego i arganowego, które doskonale pielęgnują i nawilżają włosy.

 

Tworząc nową recepturę odżywki BIOVAX Latte udoskonaliliśmy jej konsystencję, a także zmieniliśmy zestaw składników kondycjonujących  usunęliśmy Quaternium 80 ­– dodając skuteczny, sprawdzony i bezpieczny kondycjoner: Behentrimonium Chloride. Zamiast oleju rycynowego pojawił się olej jojoba, ponadto wzbogacaliśmy kosmetyk o d-Panthenol. Składniki aktywne, czyli proteiny mleczne oraz kolor i zapach, pozostały bez zmian.

 

W odżywce BIOVAX do włosów blond i rozjaśnionych poprawiliśmy wydajność, ponadto zmieniliśmy olej rycynowy na jojoba.

 

W recepturze odżywki BIOVAX do włosów przetłuszczających unowocześniliśmy układ kondycjonerów, wprowadzając białą glinkę, której zadaniem jest pochłanianie nadmiaru sebum oraz pielęgnacja skóry głowy. W recepturze pozostała siarka i mocznik, pomocne w trosce o problematyczne włosy. Odświeżyliśmy nutę zapachową, proponując bardziej wyrazisty ziołowy zapach.

 

Odżywka BIOVAX do włosów słabych i wypadających to kolejny produkt, który optymalizowaliśmy, chcąc maksymalnie skupić się na rozwiązaniu problemu. W tym celu, do składników aktywnych dodaliśmy biotynę, która sprawia, że włosy staja się zdrowe oraz lśniące. Biotyna (Witamina B7, nazywana także „witaminą piękności”) jest koenzymem stabilizującym procesy energetyczne zachodzące w komórkach. Wspomaga macierz włosa, stymulując jego wzrost. Oprócz tego, poprawiliśmy bazę odżywki, dodając do niej olej jojoba. Zachowaliśmy ekstrakt z Aloe Vera – źródło substancji biologicznie czynnych oraz proteiny keratyny. Pojawił się też nowy, świeży zapach.

 

Odżywka BIOVAX do włosów suchych stała się bardziej wydajna. Zaproponowaliśmy nowy układ kondycjonerów, pojawił się wspaniale odżywiający i nawilżający olej jojoba. Skuteczne z walce z problemami włosowymi składniki aktywne, takie jak hydrolizat keratyny czy d-Panthenol, wciąż znajdziesz w kosmetyku.

 

 

Dzięki wszystkim powyższym modyfikacjom odżywki BIOVAX są teraz bogatsze i kompleksowo dbają o włosy; wszystkie są też bardziej wydajne, przez co wystarczają na dłużej. Dostajesz więcej naturalnej pielęgnacji za mniej. Oczywiście, wciąż wystarczy zaledwie 60 sekund aplikacji (np. pod prysznicem), by działanie BIOVAX 7w1 uwypukliło piękno Twoich włosów! Dołożyliśmy starań, by odżywki ekspresowe działały niemalże natychmiast po nałożeniu, oszczędzając czas (tak cenny o poranku). Kilka rodzajów odżywek zyskało nowy zapach, by moment pielęgnacji stał się jeszcze większą przyjemnością dla zmysłów.