OLEJ Z OPUNCJI - GŁADKIE I LŚNIĄCE WŁOSY

 

Opuncja figowa (Opuntia ficus – indica) jest to gatunek kaktusa, pochodzący z Meksyku. Uprawia się ją również w innych krajach, odznaczających się ciepłym klimatem, np. na południu Europy czy w Maroko.

 

Owoce mają owalny kształt, przyjmują różne barwy, od zielonej i żółtej, poprzez pomarańczową do czerwonej. Skórka opuncji jest dość twarda, zaopatrzona w wypustki. Miąższ ze środka jest natomiast miękki, soczysty z dużą ilością, drobnych, czarnych nasion. To właśnie z nich pozyskuje się olej.

 

 

POZYSKIWANIE

Bardzo drobne pestki zawierają tylko ok. 5% składników tłuszczowych. Do wytworzenia jednego litra oleju z nasion opuncji, potrzeba blisko miliona pestek, co jest równe około 500 kilogramom owoców. Tłoczenie oleju jest bardzo pracochłonne i niestety mało wydajne. Długotrwały proces pozyskiwania substratu sprawia, że jest on bardzo kosztowny. Jednak szerokie zastosowanie i wielotorowe korzyści nie powstrzymują przed drogim tłoczeniem tego oleju.

 

 

ZASTOSOWANIE / DZIAŁANIE

Olejek z opuncji ma zastosowanie w wielu dziedzinach: dietetyce, medycynie i kosmetyce. Używany jest przy produkcji preparatów do pielęgnacji twarzy, ciała i włosów. Zawiera bogactwo składników odżywczych, m.in. witaminę C, kwas linolowy Omega 6, który doskonale nawilża, nawadnia i uelastycznia – wzmacnia warstwę lipidową, fitosterole, regulujące procesy wewnątrzkomórkowe, wzmacniające barierę naskórka i hamujące utratę wody czy gamma tokoferol (wit. E), silnie antyoksydacyjny, chroniący przed działaniem wolnych rodników i hamujący procesy starzenia komórek.

 

 

OLEJEK DO WŁOSÓW

Na bazie tego drogocennego olejku powstała cała seria do pielęgnacji włosów BIOVAX OPUNTIA OIL & MANGO. Teraz wzbogaciliśmy ją o eliksir wygładzający włosy. Kosmetyk zawiera kompleks witamin A, E i F oraz olej z nasion opuncji, odbudowuje on zniszczoną powierzchnię włosa, przywracając jej gładkość i połysk. Lekka formulacja nie obciąża włosów. Wysublimowany zapach dopieści zmysły delikatnymi kwiatowo - owocowymi nutami. Eliksir przywróci włosom piękno, witalność oraz zmysłowy wygląd.