Sauna do włosów - jak zrobić ją w domu?

 

Brakuje Ci czasu na regularne wyjścia do fryzjera i korzystanie z zabiegów, które przedłużają wizytę? Nie martw się, niektóre zabiegi upiększające możesz z powodzeniem przeprowadzić w domowym zaciszu.

 

Dodatkowym atutem domowej kosmetyki jest pełna kontrola nad procesem oraz świadomość i możliwość wyboru odpowiadających Ci kosmetyków.

 

 

 

 

Na domową saunę dla włosów potrzebujesz około 45 minut i dwóch produktów BIOVAX.

  1. Turban do włosów – termocap zwiększający skuteczność kosmetyków pielęgnacyjnych.
  1. Ulubiona maska do włosów, np. nowość BIOVAX Botanic – Baicapil, malina moroszka, róża.

Dzięki domowej saunie Twoje włosy będą niezwykle miękkie, odżywione i błyszczące. Zalecamy powtarzanie zabiegu co 2-3 mycie włosów, aby utrzymać jego intensywny i widoczny efekt.

 

 

Jak przygotować domową saunę dla włosów w 6 prostych krokach?

Krok 1.

Dokładnie umyj włosy ulubionym szamponem. Najlepiej zrób to dwukrotnie.

Krok 2.

Osusz włosy, odciskając nadmiar wody papierowym lub bawełnianym ręcznikiem.

Krok 3.

Wmasuj we włosy intensywnie nawilżającą maskę. W zależności od preferencji, zacznij nakładać masę od skalpu lub okolic uszu.

Krok 4.

Lekko podepnij długie włosy i nałóż foliowy czepek, dołączony do każdej maski BIOVAX.

Krok 5.

Na foliowy czepek nałóż ręcznikowy turban – Termocap BIOVAX, który otuli Twoje włosy i zintensyfikuje działanie maski. Dla jeszcze mocniejszego efektu możesz podgrzać turban tuż przed założeniem.

Krok 6.

Po ok. 40 minutach zdejmij konstrukcję z głowy i spłucz włosy na przemian ciepłą i chłodną wodą. Pozwól im wyschnąć naturalnie.

 

 

Podczas zabiegu domowej sauny zapewniana jest doskonała izolacja cieplna, a tym samym wyższa temperatura, która powoduje rozchylenie łusek włosów i lepsze wchłanianie składników odżywczych zawartych w masce. Naprzemienny ciepły i chłodny strumień wody po zabiegu domyka łuski i pozostawia włosy silnie zregenerowane, wzmocnione i miękkie.