TERMOKURACJA WŁOSÓW Z BIOVAX BOTANIC

 

Olejowanie włosów to zabieg pielęgnacyjny, polegający na aplikacji naturalnych olejów, co zapewnia włosom odżywienie i optymalny poziom nawilżenia. Kuracja odpowiednia jest dla każdego rodzaju i grubości pasm. Obawy o to, że olej przetłuści i poskleja włosy są całkowicie niepotrzebne. Prawidłowo stosowany zabieg przywraca sprężystość i naturalny blask.

 

Zdecydowanie polecamy zabieg olejowania TERMO-KURACJA BIOVAX BOTANIC. To mieszanina olejów z maliny moroszki, róży oraz oleju bawełnianego. Doskonale sprawdzi się w pielęgnacji włosów suchych i zniszczonych.

 

 

METODY OLEJOWANIA WŁOSÓW

Metodę olejowania należy dobrać do swojego rodzaju włosów, idealnym sposobem jest przetestowanie każdej, aby sprawdzić która będzie najbardziej odpowiednia.

 

OLEJOWANIE NA SUCHE WŁOSY - Metoda najszybsza i najłatwiejsza, polega na nałożeniu na suche włosy ok. połowy saszetki, podgrzanej wcześniej we wrzątku, TERMO-KURACJI i wmasowanie jej, następnie zwinięcie włosów w koczek i schowanie pod foliowy czepek. Idealnie jest dodatkowo owinąć pasma w TERMOCAP BIOVAX.

 

OLEJOWANIE NA MOKRE WŁOSY - Umyć włosy szamponem oczyszczającym BIOVAX BOTANIC, spłukać, odsączyć nadmiar wody z włosów. Do małej miski wlać ciepłą wodę, do której dodać ok. połowy zawartości saszetki olejku. Wymieszać, a następnie  w takiej kąpieli olejowej zamoczyć włosy. Odczekać chwilę. Wmasować resztkę oleju i wylać na głowę pozostałą w misce kąpiel. Tak naolejowane włosy delikatnie wycisnąć i odsączyć w papierowy ręcznik, zawinąć w koczek, nałożyć foliowy czepek. Idealnie jest dodatkowo owinąć włosy w TERMOCAP BIOVAX.

 

OLEJOWANIE Z ODŻYWKĄ lub MASKĄ - Gdy nie mamy czasu za długo trzymać oleju na głowie, myjemy włosy i do maski lub odżywki dodajemy około 1/3 zawartości saszetki, mieszamy i wmasowujemy we włosy przygotowaną masę. Trzymamy około 20-30 minut. Oczywiście można również owinąć włosy TERMOCAPEM.

 

JAK DŁUGO TRZYMAĆ OLEJ NA WŁOSACH I JAKA POWINNA BYĆ JEGO ILOŚĆ?

Nie zawsze im dłużej trzymamy olej tym lepiej dla włosów. Jednym osobom wystarcza od 30 min. do godziny, innym potrzebna jest cała noc. Najlepiej samemu spróbować i ocenić, co polubią nasze włosy.

Należy pamiętać, że przy olejach nie sprawdza się zasada, że im więcej tym lepiej. Olej należy aplikować tak, aby włosy były nim tylko lekko posmarowane, a nie ociekające.

 

JAKIM SZAMPONEM NAJLEPIEJ ZMYWAĆ OLEJE?

TERMO-KURACJĘ można zmywać każdym szamponem BIOVAX. Bardzo ważne jest jednak to, w jaki sposób to zrobimy – trzeba myć włosy powoli i bardzo dokładnie. Na początku, jak jeszcze nie mamy wprawy w zmywaniu olei, możemy używać delikatnego szamponu z SLES np. szamponu z linii L’biotica Professional Therapy.

 

CZY UŻYWAJĄC TERMO-KURACJI POWINNO SIĘ DODATKOWO STOSOWAĆ ODŻYWKĘ?

Tak, oleje, a odżywki to dwa zupełnie różne produkty, jeden nie zastąpi nam drugiego. Po zmyciu TERMO-KURACJI szamponem, mimo wszystko warto przynajmniej na chwilkę nałożyć odżywkę, najlepiej ekspresową BIOVAX BOTANIC, dzięki niej np. łatwiej rozczeszemy włosy.

 

 

Prawidłowo wykonane olejowanie to gwarancja zdrowia i piękna włosów. Dobrze dobrane olejki do włosów zapobiegają puszeniu się, dodają miękkości, ułatwiają stylizację, a nawet przyspieszają ich wzrost.

 

Dodatkowo możesz zafundować swoim włosom saunę - zabieg dogłębnie regenerujący i wzmacniający. W tym celu należy zaaplikować maskę BIOVAX BOTANIC, a następnie nałożyć na włosy TERMOCAP - turban, który zapewni stałą temperaturę podczas zabiegu. Dzięki temu składniki aktywne lepiej przenikną do wnętrza włosa, intensywnie odżywią i zregenerują pasma. Regularne stosowanie maski zapewnia wzmocnienie cebulek włosów oraz redukcję ich wypadania.

 

Kompleksowa pielęgnacja z kosmetykami BIOVAX BOTANIC zapewni zdrowe, nawilżone, mocne i lśniące naturalnym blaskiem włosy.

 

Dodatkowo warto zwrócić uwagę na fakt, iż termokuracja BIOVAX BOTANIC to 99% składników pochodzenia naturalnego, a w tym organiczne i certyfikowane oleje.

Cała linia produktów uzyskała certyfikat VIVA – dla wegetarian i wegan.